Bölümlerimiz

ACİL SERVİS

Hastanemiz acil servisi deneyimli hekim kadrosuyla, güleryüzlü, dinamik sağlık  ve idari personelleri ile 365 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Bu amaçla son teknoloji ile donatılmış acil serviste;10 yataklı müşahede odası, hasta muayene odası, tam donanımlı CPR odası, müdahale ve pansuman odası, alçı ve enjeksiyon odası, hekim dinlenme odası bulunmaktadır. Müşahede odasında tüm yatak başlarında monitör, merkezi O2 sistemi, merkezi aspirasyon sistemi, hemşire çağrı sistemi bulunmaktadır. Yatak araları perde ile izole edilmiş olup, hasta mahremiyetine uygun hale getirilmiştir . Acil servisin asansörlere yakın konumlandırılması sebebiyle; ameliyathane, yoğun bakım ve servislere hasta transferi kolaylıkla ve hızlı şekilde sağlanmaktadır.

Acil laboratuvar hizmetlerinin 24 saat verildiği hastanemiz acil servisinde, radyoloji uzmanı desteği ile tüm görüntüleme tanı yöntemleri (röntgen, CT, MRG, USG) yapılabilmektedir.

Biyokimya, mikrobiyoloji ve radyoloji ünitelerinin 24 saat açık bulundurulması acil hastaların tetkikinde önemli kolaylıklar sağlamaktadır.

Acil servise başvuran hastalar acil ekibince değerlendirilip, acil tedavi ve müdahaleleri yapılıp, tetkikleri tamamlandıktan sonra gerektiğinde uzman hekimlerce değerlendirilmekte ve ileri tetkik ve tedavileri planlanmaktadır. Mesai saatleri dışında ise uzman hekim konsültasyonları icap sistemiyle yürütülmektedir. Konsültasyon için acil hekimlerince aranan icapçı uzman hekimler mümkün olan en kısa sürede hastaneye gelerek hasta için gerekli tedavi ve müdahaleleri yapmaktadır.

Tam donanımlı hasta nakil ambulansı ve eğitimli personeli ile 24 saat hasta nakil işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Bölüm Resimleri